Bernadotte Gruppes hjemmeside

Bliv spejder

Bliv spejder

Vil du gerne være spejder, så læs herunder hvordan du bliver det i Hedensted gruppe. Første møde for nye spejdere efter sommerferien 2019 kan du se herunder:


Familiespejder

Hos familiespejder kan de helt små prøve kræfter med spejderarbejdet sammen med familien. Familiespejder henvender sig primært til børn i alderen 3-7 år.

Familiespejder har møde den sidste søndag i hver måned kl. 9.30 - 11.30.

For mere information kontakt:

Frank Rasmussen

Tlf.: 76400776

familiespejder@knuden.dk



Ulveunge

Går du i 2. eller 3. klasse kan du blive ulv. Der er møde mandag kl. 17.30 - 19.00.

Ulvene har første mødeaften mandag den 19. august 2019 kl. 17.30 - 19.00.

For mere information kontakt:

Louise Møller Kühne

Tlf.: 40824889

ulve@knuden.dk



Junior

Går du i 4. eller 5. klasse kan du blive junior. Der er møde onsdag kl. 18.00 - 20.00.

Juniorspejdere har første mødeaften onsdag den 21. august 2019 kl. 18.00 - 20.00.

For mere information kontakt:

René Rørvig

Tlf.: 22180166

junior@knuden.dk



Troppen

Går du i 6. til 9. klasse kan du blive tropspejder. Der er møde onsdag kl. 19.00 - 21.00.

Tropspejdere har første mødeaften onsdag den 21. august 2019 kl. 19.00 - 21.00.

For mere information kontakt:

Christian Christensen

Tlf.: 25277385

troppen@knuden.dk



Senior

Er du 14 år eller ældre kan du blive senior. Der er møde onsdag kl. 19.00 - 21.00.

For mere information kontakt:

Martin Berggreen Gæbe

Tlf.: 40737733

senior@knuden.dk



Rover

Er du over 17 år kan du blive rover. Der er møde tirsdag kl. 19.00 - 21.00.

For mere information kontakt:

Esben Iversen

Tlf.: 26248613

rover@knuden.dk



Orkester

Går du i 2. klasse eller er ældre, og kunne du tænke dig at spille i orkester. Der er øveaften mandag 18.30 - 19.30 og hele orkesteret øver fra kl 18.30 - 20.45

For mere information kontakt:

Torben Hansen

Tlf.: 75892940

orkester@knuden.dk





© KFUM-Spejderne i Hedensted